Майстар-клас па ткацтве

Мы працягваем серыю майстар-класаў па ткацтве ў Веткаўскім музеі!

Гэтым разам вы даведаецеся ўсё пра навіванне асновы!

Што гэта за такі працэс, якім чынам навіванне адбываецца, як разлічыць, колькі асновы спатрэбіцца для далейшага выкарыстання. Пасля таго, як высветлім усе гэтыя пытанні, вы самі абавязкова паспрабуеце навіванне на практыцы!

І, канешне, кожны ўдзельнік зможа паткаць на нашых кроснах і зразумее ўласнымі рукамі - што такое ткаць і як гэта рабілі нашыя продкі.

Правядзе майстар-клас Мікола Асмалоўскі, наш супрацоўнік, які ўлюбёны ў ткацтва!

Колькасць месцаў абмежаваная. Абавязковы папярэдні запіс!
Каб запісацца, тэлефануйце +375 (2330) 4-27-49 (з 9:00 да 18:00)

30.03 (субота) у 11:00. Працягласць - каля двух гадзін.

г. Ветка, Красная плошча, 5.

7 BYN

Мы продолжаем серию мастер-классов по ткачеству в Ветковском музее!

На этот раз вы узнаете все о навивании основы!

Что это за такой процесс, каким образом навивание происходит, как рассчитать, сколько основы потребуется для дальнейшего использования. После выяснения всех этих вопросов, вы сами обязательно попробуете навивание на практике!

И, конечно, каждый участник сможет поткать на наших кроснах и поймет собственными руками - что такое ткать и как это делали наши предки.

Проведет мастер-класс Николай Асмоловский, наш сотрудник, который влюблен в ткачество!

Количество мест ограничено. Обязательна предварительная запись.
Чтобы записаться, звоните +375 (2330) 4-27-49 (с 9:00 до 18:00)

30.03 (суббота) в 11:00

г. Ветка, Красная площадь, 5.

7 BYN